Nedeľa, 24. jún 2018
Mimoriadne správy

Video: Rusko otestovalo novú nadzvukovú balistickú raketu typu Kinžal

 Webnoviny  11. marec 2018  81
Video: Rusko otestovalo novú nadzvukovú balistickú raketu typu Kinžal

MOSKVA 11. marca (WebNoviny.sk) - Rusko úspešne otestovalo novú nadzvukovú balistickú raketu. Ministerstvo obrany zverejnilo video zachytávajúce, ako stíhačka MiG-31 odpálila strelu, ktorá trafila svoj cieľ.

Raketa typu Kinžal je desaťnásobne rýchlejšia ako zvuk a doletí do vzdialenosti dvetisíc kilometrov. Unesie aj jadrovú hlavicu.

Odporúčame:
Putin by bránil Rusko jadrovými zbraňami. Pýta sa, že „načo je nám svet, ak v ňom nieto Ruska“

O nových zbraniach nedávno informoval prezident Vladimir Putin. Politik počas príhovoru predstavil aj video demonštrujúce, že rakety dokážu zasiahnuť Floridu v USA.

Spojené štáty uviedli, že "to nebolo zodpovedné konanie medzinárodného hráča". Putin sa uchádza o znovuzvolenie v nadchádzajúcich prezidentských voľbách, ktoré sa uskutočnia 18. marca.Viac k témam: raketa typu Kinžal, Rusko, Vladimir Putin
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Rusko otestovalo novú nadzvukovú balistickú raketu typu Kinžal © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.