Nedeľa, 17. február 2019
Slnečno  3,5 °C
Mimoriadne správy

Video: Rusi protestujú proti zvýšenie veku odchodu do dôchodku, rozhodne o tom Štátna duma

 Webnoviny  19. júl 2018  139
Video: Rusi protestujú proti zvýšenie veku odchodu do dôchodku, rozhodne o tom Štátna duma

MOSKVA 19. júla (WebNoviny.sk) - Rusi protestujú proti vládnym plánom na zvýšenie veku odchodu do dôchodku. Štátna duma bude vo štvrtok hlasovať o návrhu zákona, na základe ktorého sa dôchodkový vek v priebehu najbližších 15 rokov zvýši u mužov z terajších 60 na 65 rokov a u žien zo súčasných 55 na 63 rokov.

Zámer vlády vyvolal nevôľu v nezvyčajne širokom politickom spektre, pričom protesty proti nemu zorganizovali pred hlasovaním tak komunisti, ako aj liberálne strany. Na stredajšom nepovolenom zhromaždení v Petrohrade zatkla polícia niekoľko demonštrantov.

Vláda argumentuje, že dôchodková reforma je potrebná na oživenie ruskej ekonomiky, podpora prezidenta Vladimira Putina však po oznámení opatrení klesla. Priemerný mesačný dôchodok ruského penzistu dosahuje 14-tisíc rubľov (približne 190 eur).Viac k témam: dôchodok, protesty, Rusko, vek odchodu do dôchodku
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Rusi protestujú proti zvýšenie veku odchodu do dôchodku, rozhodne o tom Štátna duma © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.