Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Video: Protesty proti prezidentovi na Haiti si už vyžiadali niekoľko mŕtvych a zranených
PORT-AU-PRINCE 11. februára (WebNoviny.sk) - Protesty proti prezidentovi na Haiti si vyžiadali už štyroch mŕtvych a desiatky zranených. Do ulíc hlavného mesta Port-au-Prince a tiež ďalších miest vyšli počas štyroch dní tisíce ľudí, ktorí pálili pneumatiky a hádzali kamene.
Nespokojní prívrženci opozície požadujú, aby Jovenel Moise odstúpil. Politika a ďalších predstaviteľov krajiny obviňujú z korupcie. Nepokoje prinútili starostov niekoľkých miest zrušiť karnevalové slávnosti naplánované na začiatok marca.
Opozícia podporila protesty po správach, že bývalí ministri a ďalší zástupcovia krajiny údajne spreneverili požičané financie od Venezuely. V súdnych správach sa tiež uvádza, že do "nezrovnalostí" bol zapojený aj Moise.
Haiti je najchudobnejšia krajina v Karibiku, pričom 60 percent populácie žije z menej ako dvoch dolárov na deň (v prepočte 1,76 eura).
Viac k témam: protesty
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Protesty proti prezidentovi na Haiti si už vyžiadali niekoľko mŕtvych a zranených © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Poľsko a Slovensko budú spolupracovať v obrannom priemysle, rokovania hovoria o konkrétnych projektoch – VIDEO
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Raši rokoval s egyptským veľvyslancom o aktuálnej bezpečnostnej situácii na Blízkom východe – FOTO