Nedeľa, 18. august 2019
Zamračené  15,7 °C
Mimoriadne správy

Video: Protesty proti prezidentovi na Haiti si už vyžiadali niekoľko mŕtvych a zranených

 Webnoviny  11. február 2019  80
Video: Protesty proti prezidentovi na Haiti si už vyžiadali niekoľko mŕtvych a zranených

PORT-AU-PRINCE 11. februára (WebNoviny.sk) - Protesty proti prezidentovi na Haiti si vyžiadali už štyroch mŕtvych a desiatky zranených. Do ulíc hlavného mesta Port-au-Prince a tiež ďalších miest vyšli počas štyroch dní tisíce ľudí, ktorí pálili pneumatiky a hádzali kamene.

Nespokojní prívrženci opozície požadujú, aby Jovenel Moise odstúpil. Politika a ďalších predstaviteľov krajiny obviňujú z korupcie. Nepokoje prinútili starostov niekoľkých miest zrušiť karnevalové slávnosti naplánované na začiatok marca.

Opozícia podporila protesty po správach, že bývalí ministri a ďalší zástupcovia krajiny údajne spreneverili požičané financie od Venezuely. V súdnych správach sa tiež uvádza, že do "nezrovnalostí" bol zapojený aj Moise.

Haiti je najchudobnejšia krajina v Karibiku, pričom 60 percent populácie žije z menej ako dvoch dolárov na deň (v prepočte 1,76 eura).Viac k témam: protesty
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Protesty proti prezidentovi na Haiti si už vyžiadali niekoľko mŕtvych a zranených © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.