Pondelok, 1. jún 2020
Zamračené  10 °C
Mimoriadne správy

Video: Polícia v Hongkongu postrelila demonštranta, ďalšieho muža niekto podpálil

 Webnoviny  11. november 2019  89
Video: Polícia v Hongkongu postrelila demonštranta, ďalšieho muža niekto podpálil

11.11.2019 (Webnoviny.sk) - Hádka týkajúca sa národnej identity vyústila v pondelok v Hongkongu až do podpálenia človeka. Video zverejnené online ukazuje muža, ako sa háda so skupinou mladých ľudí, než ho niekto polial horľavinou a zapálil. Muž sa nachádza v nemocnici a je vo vážnom stave.

Iné video zachytilo v pondelok policajnú streľbu. Stalo sa tak ráno, keď demonštranti blokovali vlakovú a cestnú dopravu v snahe presadiť svoje požiadavky o demokratické reformy. Podľa lekárov je postrelená osoba rovnako v kritickom stave.

Napätie v Hongkongu sa vystupňovalo po tom, čo v piatok zomrel mladý študent na následky pádu z budovy počas stretov s políciou. Polícia tiež cez víkend zatkla šiestich prodemokratických poslancov.Viac k témam: podpálený muž, polícia
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Polícia v Hongkongu postrelila demonštranta, ďalšieho muža niekto podpálil © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.