Pondelok, 27. január 2020
Oblačno  -0,4 °C
Mimoriadne správy

Video: Obrovský požiar zničil slum v Dháke, o strechu nad hlavou prišlo 50-tisíc ľudí

 Webnoviny  17. august 2019  31
Video: Obrovský požiar zničil slum v Dháke, o strechu nad hlavou prišlo 50-tisíc ľudí

17.8.2019 (Webnoviny.sk) - Slum v bangladéšskom hlavnom meste Dháka zachvátil obrovský požiar, ktorý pripravil o strechu nad hlavou 50-tisíc ľudí.

Požiar vypukol v piatok v neskorých hodinách v slume Čalantika, kde zničil okolo 15-tisíc domov. Mnohé mali plastové strechy, čo pomohlo pri šírení plameňov. Žiadne obete úrady nehlásili, viacero ľudí však utrpelo zranenia.

Väčšina obyvateľov sú nízko príjmové osoby, z ktorých mnohí boli v súvislosti s nedávnym moslimským sviatkom Íd al-adhá odcestovaní.

Príčina požiaru, s ktorým hasiči bojovali viac než šesť hodín, nie je známa. Polícia už v tejto súvislosti začala vyšetrovanie.Viac k témam: Dhaka, požiar
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Obrovský požiar zničil slum v Dháke, o strechu nad hlavou prišlo 50-tisíc ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.