Nedeľa, 22. september 2019
Slnečno  12,3 °C
Mimoriadne správy

Video: Oblasť Tokia bičoval tajfún Faxai, narušil dopravu a spôsobil škody

 Webnoviny   9. september 2019  21
Video: Oblasť Tokia bičoval tajfún Faxai, narušil dopravu a spôsobil škody

9.9.2019 (Webnoviny.sk) - Tokijskou metropolitnou oblasťou sa v pondelok ráno prehnal tajfún Faxai, ktorý narušil dopravu, spôsobil škody a výpadky elektriny. Ako informoval hovorca vlády Jošihide Suga, vyžiadal si tiež jedného mŕtveho. Najmenej 30 ľudí utrpelo v prefektúrach Čiba, Kanagawa a Šizuoka zranenia, píše tlačová agentúra Kyodo.

V dôsledku tajfúnu pozastavili prevádzku železníc i metra a tokijské letiská tiež zrušili lety. Faxai, ktorý sprevádzal silný vietor a prudký dážď, si tiež vyžiadal škody spôsobené padajúcimi stromami či letiacimi predmetmi, povedal Suga. Ako tiež uviedol, bez elektriny skončilo približne 900-tisíc odberateľov.

Japonská meteorologická agentúra informovala, že sa tajfún ešte ráno presunul nad Tichý oceán, pričom pevninu opustil severovýchodne od Tokia. Sprevádzal ho pritom vietor s rýchlosťou 40 metrov za sekundu, pričom v nárazoch dosahoval až 55 metrov za sekundu.

Agentúra zároveň varovala pred zosuvmi pôdy a záplavami, ktoré by sa mohli objaviť po silnom daždi. Kyodo informovala, že za uplynulých 24 hodín v meste Izu v prefektúre Šizuoka napadalo viac ako 440 milimetrov zrážok.Viac k témam: tajfún, tajfún Faxai, Tokio
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Oblasť Tokia bičoval tajfún Faxai, narušil dopravu a spôsobil škody © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.