Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Video: Na Eiffelovu vežu sa vyšplhali aktivisti a rozvinuli transparent
Webnoviny 5. máj 2017 603
PARÍŽ 5. mája (WebNoviny.sk) - Francúzska metropola Paríž v piatok zvýšila bezpečnostné opatrenia po tom, ako sa skupina aktivistov organizácie Greenpeace vyšplhala na Eiffelovu vežu a rozprestrela pod jej hlavným severným oblúkom veľký politický transparent s heslom "Sloboda, rovnosť, bratstvo" vo francúzštine.
Zadržali zradikalizovaného muža
Pod týmto sloganom z obdobia francúzskej revolúcie sa nachádza hashtag "resist" (vzdor), odkaz pre prezidentskú kandidátku Marine Le Penovú a jej Národný front (FN), píše agentúra Reuters. V nedeľu sa uskutoční druhé kolo volieb novej hlavy štátu, v ktorom sa Le Penová postaví proti centristovi Emmanuelovi Macronovi.
Aktivisti sa na vežu vyšplhali v skorých ranných hodinách za použitia horolezeckých lán, karabín a prílb. Po akcii zadržala polícia približne 12 aktivistov tejto environmentálnej organizácie. Okrem toho polícia zadržala "zradikalizovaného" muža v blízkosti základne vojenského letectva pri meste Evreux severne od Paríža.
Zdvojnásobia policajné hliadky
Parížska radnica vyhlásila, že v okolí kľúčových lokalít počas najbližších dní zdvojnásobia policajné hliadky, a to aj so špeciálne vycvičenými psami, a zvýšia monitorovanie mesta videokamerami.
Všeobecne sa predpokladá, že k urnám pôjde v nedeľu najmenej štvrtina zo 47 miliónov oprávnených voličov.
Iba tri dni pred aprílovým prvým kolom prezidentských volieb došlo na parížskom bulvári Champs-Élysées k zastreleniu policajta, K zodpovednosti za útok sa prihlásila extrémistická skupina Islamský štát (IS).
Viac k témam: Francúzsko, Greenpeace, Paríž
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Na Eiffelovu vežu sa vyšplhali aktivisti a rozvinuli transparent © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Babiš potvrdil, že sa stretol s novinárom Přibylom. Nahrávkou sa bude zaoberať parlamentNasledujúci článok
Trump koncom mája zavíta do Bruselu, stretne sa s lídrami Európskej únie
Piešťany chystajú na otvorenie letnej kúpeľnej sezóny bohatý program, Kolonádový most je však stále zatvorený – FOTO
Uhrík prekvapil v diskusii, Matovičovi fandí v boji proti korupcii, ale spoluprácu si nevie predstaviť
Návštevnosť ubytovacích zariadení na Slovensku prekonala maximá spred pandémie, pomohli aj zahraniční turisti