Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
Video: Muži z tureckého veľvyslanectva napadli v Kyjeve protestujúcich proti ofenzíve v Sýrii
11.10.2019 (Webnoviny.sk) - Skupina mužov v oblekoch a kravatách vo štvrtok surovo napadla demonštrantov, ktorí pred budovou tureckého veľvyslanectva v ukrajinskom Kyjeve pokojne protestovali proti tureckej ofenzíve proti Kurdom v severovýchodnej Sýrii.
Na záberoch, ktoré demonštranti v piatok zverejnili na internete, vidno, ako z budovy tureckého veľvyslanectva vychádza skupina mužov a surovo útočí na demonštrantov.
Viacerých z nich útočníci zložili na zem, demonštrantom tiež roztrhali transparenty. Nakoniec útočníci zase odišli do budovy veľvyslanectva.
Kyjevská polícia ani turecké veľvyslanectvo sa zatiaľ k týmto informáciám nevyjadrili. Nebolo by to však po prvý raz, čo Turecko rieši protesty v zahraničí surovými útokmi.
Veľký šok vyvolal napríklad brutálny útok ochranky tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana na kurdských demonštrantov počas jeho oficiálnej návštevy v USA v roku 2017.
Demonštrácie proti tureckým vojenským útokom na Kurdov, ktoré si podľa oficiálnych tureckých štatistík vyžiadali už stovky obetí, sa konali v minulých dňoch vo viacerých európskych mestách vrátane Bratislavy.
Viac k témam: demonštrácia, Kurdi, protest
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Muži z tureckého veľvyslanectva napadli v Kyjeve protestujúcich proti ofenzíve v Sýrii © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
Kauza Mýtnik sa blíži k verdiktu, Špecializovaný trestný súd ukončil dokazovanie
Spoluprácu s Českou republikou je potrebné rozširovať na všetkých úrovniach, tvrdí prezident Pellegrini