Sobota, 30. máj 2020
Zamračené  11,8 °C
Mimoriadne správy

Video: Muž s nožom útočil na hlavnej obchodnej ulici v Haagu, podarilo sa mu ujsť

 Webnoviny  29. november 2019  67
Video: Muž s nožom útočil na hlavnej obchodnej ulici v Haagu, podarilo sa mu ujsť

29.11.2019 (Webnoviny.sk) - V Londýne aj v holandskom Haagu došlo v piatok krátko po sebe k útokom nožom na rušných miestach. V Londýne útočník pobodal viacero ľudí na London Bridge, v Haagu zas na hlavnej obchodnej ulici, ktorá bola v tom čase tiež plná ľudí nakupujúcich pred víkendom.

Pri útoku v holandskom Haagu útočník zranil nožom viacero ľudí, zatiaľ nie sú žiadne informácie o prípadných obetiach. Útočníkovi sa následne podarilo ujsť, polícia pátra po 45- až 50-ročnom mužovi v športovom oblečení šedej farby.

Zatiaľ vôbec nič nenasvedčuje tomu, že by oba útoky nejako súviseli, hoci sa odohrali krátko po sebe. Londýnska polícia hovorí o teroristickom útoku, tá holandská sa zatiaľ slovu terorizmus vyhýba.Viac k témam: útok nožom
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Muž s nožom útočil na hlavnej obchodnej ulici v Haagu, podarilo sa mu ujsť © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.