Sobota, 25. január 2020
Jasno  -2,8 °C
Mimoriadne správy

Video: Migranti sa pokúšali dostať do Veľkej Británie, z plytčiny ich musel zachrániť vrtuľník

 Webnoviny  28. august 2019  38
Video: Migranti sa pokúšali dostať do Veľkej Británie, z plytčiny ich musel zachrániť vrtuľník

28.8.2019 (Webnoviny.sk) - Za dva dni sa podarilo zachrániť 47 migrantov, ktorí sa pokúšali dostať cez Lamanšský prieliv do Veľkej Británie. Informovali o tom francúzske námorné úrady.

Prvý incident sa stal v utorok, keď rybárska loď zalarmovala britské úrady a francúzsky hliadkový čln zachránil 22 ľudí, z toho piatich mužov, šesť žien a 11 detí.

V stredu pred svitaním zas uviazlo 25 migrantov, vrátane troch detí, na piesočnej plytčine pri francúzskom meste Calais. Vrtuľníku námorníctva sa z plytčiny podarilo vyzdvihnúť 12 ľudí, zatiaľ čo 13 ďalších sa dostalo na breh, keď ustúpil príliv.Viac k témam: Lamanšský prieliv, migranti
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Migranti sa pokúšali dostať do Veľkej Británie, z plytčiny ich musel zachrániť vrtuľník © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.