Utorok, 21. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Video: Maďarská opozícia bude pokračovať s protestami, nesúhlasí so zmenami v zákonníku práce
Webnoviny 19. december 2018 634
BUDAPEŠŤ 19. decembra (WebNoviny.sk) – Maďarská opozícia avizovala, že bude pokračovať s protivládnymi protestami aj po vianočnej prestávke. Naposledy v utorok večer sa pred budovou maďarského parlamentu zišlo okolo 150 až 200 ľudí, v pondelok protestovalo pred sídlom štátnej mediálnej spoločnosti MTVA okolo 2 000 demonštrantov.
Poslankyňa stredo-ľavej strany Dialóg pre Maďarsko Tímea Szabóová uviedla, že opozícia je naďalej odhodlaná bojovať proti vládou iniciovaným zmenám v zákonníku práce.
"Plánujeme akcie občianskej neposlušnosti, cestné blokády s odborovými zväzmi a ďalšie demonštrácie," povedala v utorok zahraničným novinárom. Detaily neposkytla s tým, že akcie musia skoordinovať a chcú si tiež zachovať "moment prekvapenia".
Demonštranti za podpory opozície protestujú proti novele zákonníka práce, ktorú minulý týždeň schválil maďarský parlament. V rámci novely sa okrem iného zvýši počet povolených nadčasov pre zamestnancov z terajších 250 na 400 hodín za rok. Protesty proti týmto zmenám sa konajú už od minulej stredy.
Viac k témam: opozícia, protest
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Maďarská opozícia bude pokračovať s protestami, nesúhlasí so zmenami v zákonníku práce © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Hasiči zasahovali pri požiari výrobnej haly automobilky v Holíči, zamestnancov včas evakuovali – FOTO
Litva a Lotyšsko nedovolia Ficovi preletieť cez ich územie pri lete do Moskvy, premiér hovorí, že si nájde inú trasu – VIDEO
Kauza Daniela Tupého pokračuje, súd sa po rokoch vracia k ďalším svedkom