Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Video: Lavína zasypala v Japonsku osem študentov, desiatky ďalších utrpeli zranenia
Webnoviny 27. marec 2017 622
TOKIO 27. marca (WebNoviny.sk) - Osem japonských stredoškolákov, ktorých v pondelok dopoludnia zachytila v horách prefektúry Točigi lavína, je pravdepodobne mŕtvych. Záchranári informovali, že objavili ôsmich ľudí bez akýchkoľvek známok života. Najmenej 30 ďalších ľudí utrpelo zranenia, záchranná operácia stále pokračuje.
Na horolezeckom výcviku v lyžiarskom stredisku v okrese Nasu, približne 120 kilometrov severne od Tokia, sa v čase, keď túto oblasť zasiahla lavína, nachádzalo podľa televízie NHK vyše 60 stredoškolských študentov zo siedmich škôl s učiteľmi. Lyžiarska sezóna sa tam už skončila.
Japonská meteorologická agentúra JMA po snežení z noci nadnes varovala pred lavínami. Premiér Šinzó Abe v parlamente povedal, že vláda urobí všetko, čo bude v jej silách pre záchranu obetí uvedenej lavíny.
Viac k témam: Japonsko, lavína
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Lavína zasypala v Japonsku osem študentov, desiatky ďalších utrpeli zranenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
“Angarského maniaka” obvinili z 84 vráž dievčat a žien
Občianske združenie Mladá Šaca odovzdalo na košickom magistráte petíciu občanov mestskej časti – VIDEO
Zamestnankyne úradu práce v Pezinku zneužili systém pomoci počas pandémie, vznikla škoda viac ako pol milióna eur
Piešťany chystajú na otvorenie letnej kúpeľnej sezóny bohatý program, Kolonádový most je však stále zatvorený – FOTO