Pondelok, 1. jún 2020
Prevažne slnečno  9,4 °C
Mimoriadne správy

Video: Katalánski separatisti zablokovali diaľnicu pri Girone, v kolónach uviazli stovky áut

 Webnoviny  13. november 2019  83
Video: Katalánski separatisti zablokovali diaľnicu pri Girone, v kolónach uviazli stovky áut

13.11.2019 (Webnoviny.sk) - Katalánski separatisti zablokovali hlavnú diaľnicu pri meste Girona, kde zostali stáť v kolónach stovky osobných aj nákladných automobilov. Demonštranti sa začali zhromažďovať na AP-7 v utorok v noci a do stredajšieho rána tam postavili niekoľko veľkých barikád zo stromov a zvodidiel, pričom niektoré z nich aj zapálili. O niekoľko hodín prišli na miesto policajné dodávky.

Protestujúcich nahnevalo nedávne uväznenie deviatich politikov a aktivistov podporujúcich nezávislosť Katalánska. Francúzska polícia v utorok zatkla 18 katalánskych separatistov, ktorí niekoľko hodín blokovali hlavný hraničný priechod medzi Španielskom a Francúzskom.Viac k témam: demonštrácia, diaľnica, Katalánsko
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Katalánski separatisti zablokovali diaľnicu pri Girone, v kolónach uviazli stovky áut © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.