Utorok, 16. december 2025
Mimoriadne správy
- Streľba na Bondi Beach zasiahla aj exprezidentku Čaputovú, obeťou útoku v Sydney bola jej blízka priateľka
- Zelenskyj dúfa v podporu Američanov, podľa neho je najspravodlivejšou možnosťou „ostať tam, kde sme“
- Maďarsko sa nezrútilo po roku 1989. Ono už desaťročia stálo na umelých nohách, tvrdí psychiater Hunčík
- Rusko musí byť pod tlakom USA, aby pristúpil na kompromis, tvrdí Zelenskyj
- Španielska polícia rozbila gang pašujúci hašiš vrtuľníkmi z Maroka
Video: Kardinál zrušil nedeľné omše v Kolombe, ľudia si bohoslužbu vypočuli v televízii
KOLOMBO 2. mája (WebNoviny.sk) - V srílanskom hlavnom meste sa ani nadchádzajúcu nedeľu nebudú konať katolícke bohoslužby. Hovorca tamojšej diecézy Edmund Tillakaratne vo štvrtok uviedol, že kardinál Malcolm Ranjith zrušil nedeľňajšie omše po posledných správach o bezpečnosti.
Vláda totiž varovala pred ďalšími možnými útokmi extrémistickej skupiny lojálnej organizácii Islamský štát, ktorá stojí za útokmi z Veľkonočnej nedele.
Bohoslužbu odvysielala televízia
Minister zdravotníctva Radžita Senaratne v utorok oznámil, že správy tajných služieb naznačujú, že by sa mohol s ďalšími kolegami z vlády stať cieľom útokov tejto skupiny.
Katolícke kostoly boli zavreté aj minulý týždeň. Namiesto tradičnej omše v nedeľu Ranjith odslúžil bohoslužbu za prítomnosti duchovných a predstaviteľov krajiny v jeho sídle, a tú odvysielala televízia.
Z bezpečnostných dôvodov úrady minulý týždeň varovali aj moslimov, aby sa nezúčastňovali na piatkových modlitbách v mešitách.
Žena sa odpálila pri svojich deťoch
Bombové útoky z 21. apríla na kostoly a hotely si vyžiadali 253 mŕtvych. Ranjith skritizoval vládu za to, že nezdieľala takmer špecifické tajné informácie o plánovanom útoku a niektorých zúčastnených podozrivých.
Srílanská polícia v stredu večer zverejnila mená a fotografie deviatich samovražedných atentátnikov, ktorí vykonali spomínané útoky. Medzi nimi bol aj extrémistický duchovný Muhamad Zahrán, známy aj ako Zahrán Haším, ktorého označili za lídra útoku.
Okrem neho je medzi útočníkmi aj manželka ďalšieho samovražedného atentátnika, ktorá sa odpálila pri svojich deťoch a troch policajtoch vo vile jej svokra, prominentného obchodníka s korením. Úrady varovali, že viacerí podozriví spájaní s útokom sú ešte stále na slobode.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Srí Lanku zasiahla séria výbuchov
Viac k témam: katolícka cirkev, útok na Srí Lanke
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Kardinál zrušil nedeľné omše v Kolombe, ľudia si bohoslužbu vypočuli v televízii © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Dunajská Streda môže byť nečakaným jesenným majstrom, potrebuje nedeľnú „pomoc“ konkurentov – VIDEO, FOTO
Komisár pre deti Mikloško kritizuje správanie poslancov v parlamente, podľa neho normalizujú násilie
Bratislavský samosprávny kraj získal v hodnotení verejných obstarávateľov druhé miesto