Streda, 26. september 2018
Prevažne slnečno  9,8 °C
Mimoriadne správy

Video: Kanaďan študoval halucinogénnu medicínu v Peru, dav ľudí ho obvinil z vraždy šamanky

 Webnoviny  23. apríl 2018  111
Video: Kanaďan študoval halucinogénnu medicínu v Peru, dav ľudí ho obvinil z vraždy šamanky

LIMA 23. apríla (WebNoviny.sk) - Dav ľudí žijúcich v peruánskej časti Amazonského pralesa zabil 41-ročného Kanaďana, ktorý tam prišiel študovať halucinogénnu medicínu.

Stalo sa tak po tom, ako ho ľudia obvinili z vraždy ich šamanky Olivie Arevalo, pričom ho zlynčovali a narýchlo pochovali v neoznačenom hrobe. O prípade informovala peruánska generálna prokuratúra s tým, že Sebastian Woodroffe nebol hlavným podozrivým z vraždy šamanky.

Odporúčame:
Muž útočil s nožom na stanici metra v Hamburgu, zabil svoju bývalú ženu aj vlastné dieťa

Arevalo, ktorá patrila do kmeňa Shipibo-Konibo, aj Woodroffe zomreli v dedine Victoria Gracia ešte vo štvrtok. Polícia však začala s vyšetrovaním až v piatok po tom, ako miestne médiá zverejnili video z mobilu, na ktorom je vidieť ako Woodroffe prosí o milosť, zatiaľ čo ho za krk ťahajú pomedzi domy.

Neskôr ho vidno ako bezvládny leží na zablatenej zemi. Telo Woodroffea, ktorý pochádzal z Courtenay v provincii Britská Kolumbia, polícia v sobotu vykopala zo spomínaného hrobu.Arevalo bola liečiteľkou a zástankyňou práv pôvodných obyvateľov v regióne. Osemdesiatnička vykonávala aj liečbu spevom. Woodroffe chcel v oblasti nadobudnúť znalosti z halucinogénnej medicíny, ktorú plánoval používať pri poradenstve závislým ľuďom, píše agentúra AP.

Do peruánskeho Amazonského pralesa ročne pricestujú tisícky zahraničných turistov, aby mohli experimentovať s halucinogénnym koktailom ayahuasca, známym aj ako yage, ktorý po stáročia vyrábajú domorodé kmene v Brazílii, Peru, Ekvádore a Kolumbii. Pre pôvodných obyvateľov je nápoj zo zmesi miestnych byliniek liekom na viaceré neduhy.

Viac k témam: halucinogénna medicína, Kanada, muž, Peru, šamanka, vražda, zabitie
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Kanaďan študoval halucinogénnu medicínu v Peru, dav ľudí ho obvinil z vraždy šamanky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.