Pondelok, 22. december 2025
Mimoriadne správy
- Srbsko je pre nás dôležitým partnerom v zbrojárskom priemysle, vyhlásil Pellegrini na oficiálnej návšteve – VIDEO, FOTO
- Incident v Báčskom Petrovci nebol útokom na Slovákov, ale dôsledkom vnútropolitického pnutia, zhodli sa Pellegrini a Vučić
- Pellegrini s Kaliňákom mieria pred Vianocami za slovenskými vojakmi v Kosove, návšteva má aj rodinný rozmer – VIDEO
- Kresťania v Nigérii zažívajú obrovské utrpenie, Lexmann vyjednala rezolúciu vyzývajúcu na ukončenie násilia
- Na samite v Bruseli sa rozhodne aj o vojenskej pôžičke pre Ukrajinu. Môj názor poznáte, odkázal Fico – FOTO
Video: Hurikán Irma zničil časť Kuby, na ostrove spôsobil veľké škody
HAVANA 10. septembra (WebNoviny.sk) — Hurikán Irma pustošil v sobotu Kubu, kde stŕhal strechy domov a zaplavil stovky kilometrov jej severného pobrežia. Irma opustila ostrov v sobotu v neskorých hodinách a úrady aktuálne sumarizujú škody, ktoré živel napáchal v letoviskách na severe i vidieckych oblastiach v strednej časti krajiny. Obete si hurikán nevyžiadal, v mestách je však potrebné obnoviť vypadnutú elektrinu či vyčistiť cesty.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Hurikán Irma
Úrady obyvateľov Havany vyzvali, aby ostali doma, keďže záplavy môžu pokračovať do pondelka. Záplavové vody zatiaľ zasahujú 600 metrov do mesta. Irma v krajine tiež povyvracala stormy aj stĺpy elektrického vedenia a mnohých obyvateľov pripravila o strechu nad hlavou. Len v meste Santa Clara je zničených 39 domov.
Irma aktuálne ohrozuje Floridu, na pevninu má doraziť ešte v nedeľu.
Viac k témam: Hurikán Irma, Kuba, počasie, prírodná katastrofa
Zdroj: Webnoviny.sk - style="text-decoration: underline">Video: Hurikán Irma zničil časť Kuby, na ostrove spôsobil veľké škody © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Trump vyzval Američanov, aby sa pratali Irme z cestyNasledujúci článok
Aktualizované: Hurikán Irma zasiahol Floridu, úrady varujú pred tornádami
Centrum Popradu čaká veľká premena, mesto má schválené eurofondy na obnovu hlavného námestia – VIDEO
Prokurátor Špirko je pripravený podať voči Ficovi žalobu na ochranu osobnosti, hranice musí rešpektovať aj premiér
Slováci vyhodia najviac jedla počas Vianoc. Dôvod? Len aby niečo na štedrovečernom stole nechýbalo