Nedeľa, 8. december 2019
Polojasno  2,5 °C
Mimoriadne správy

Video: Hurikán Dorian si na Bahamách vyžiadal prvé obete, prevracal autá a zaplavil množstvo domov

 Webnoviny   3. september 2019  31
Video: Hurikán Dorian si na Bahamách vyžiadal prvé obete, prevracal autá a zaplavil množstvo domov

3.9.2019 (Webnoviny.sk) - Hurikán Dorian si na Bahamách vyžiadal najmenej päť mŕtvych. Tamojšie úrady vyzvali obyvateľov, aby si zabezpečili kladivá, ktorými si majú v prípade zvýšenej hladiny vody spraviť dieru v podkroví.

Záchranári vyhlásili, že aj oni musia počkať, kým sa situácia trocha zlepší, aby mohli pomôcť ľuďom. "Jednoducho sa k vám nedostaneme," uviedol šéf polície v rozhlasovej stanici ZNS.

Bábätko uviazlo na streche


Premiér Hubert Minnis vyhlásil, že krajina čelí "historickej tragédii", pričom škody označil za "rozsiahle a bezprecedentné". Politik potvrdil, že najmenej 21 zranených osôb evakuovali helikoptérou.

Dorian ničil strechy, prevracal autá a zaplavil "obrovské" množstvo domov. Tamojšie rádio prijalo viac ako dvetisíc správ od ľudí v núdzi. Medzi nimi boli aj hlásenia o päťmesačnom bábätku uväznenom na streche či starej matke so šiestimi vnúčatami, ktoré si spravili v streche dieru, aby unikli pred vodou.

Evakuovali stovky tisíc ľudí


Úrady varovali, že hurikán môže zapríčiniť sedem metrov vysoké vlny. Zrušili tiež viac ako 1300 letov a ďalších tisíc zrejme zrušia v utorok.

Výstrahy stále platia pre americké štáty Florida a Georgia, kde už nariadili evakuáciu niektorých oblastí. V Južnej Karolíne evakuovali približne 830-tisíc ľudí.Viac k témam: evakuácia, hurikán Dorian
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Hurikán Dorian si na Bahamách vyžiadal prvé obete, prevracal autá a zaplavil množstvo domov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.