Utorok, 28. január 2020
Oblačno  0,7 °C
Mimoriadne správy

Video: Hongkonské protesty sa rozšírili aj do miest v Austrálii, v Melbourne zasahovala polícia

 Webnoviny  17. august 2019  32
Video: Hongkonské protesty sa rozšírili aj do miest v Austrálii, v Melbourne zasahovala polícia

17.8.2019 (Webnoviny.sk) - Protesty na podporu prodemokratického hnutia v Hongkongu sa rozšírili už aj do austrálskych miest. V piatok musela v Melbourne zasahovať polícia, aby oddelila asi stovku pročínskych demonštrantov od zhromaždených, ktorí vyjadrovali sympatie Hongkongu.

Sobotný protest v Melbourne bol už pokojný. Medzi podporovateľmi Hongkongu boli Tibeťania a Ujguri, čínske menšiny, ako aj skupiny Vietnamcov.

Pročínsky pochod sa konal napríklad v Sydney. Najmenej 200 demonštrantov počas neho pochodovalo k tamojšej radnici, skandovalo "Nech žije Čína" a spievalo čínsku národnú hymnu.

Demonštrácie na podporu Hongkongu sa uskutočnili počas týždňa aj v mestách Adelaide a Brisbane.Viac k témam: Čína, Hongkong, protesty
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Hongkonské protesty sa rozšírili aj do miest v Austrálii, v Melbourne zasahovala polícia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.