Pondelok, 27. január 2020
Oblačno  0 °C
Mimoriadne správy

Video+foto: Lietadlo Cessna núdzovo pristálo na frekventovanej diaľnici v Chorvátsku

 Webnoviny  17. august 2019  37
Video+foto: Lietadlo Cessna núdzovo pristálo na frekventovanej diaľnici v Chorvátsku

17.8.2019 (Webnoviny.sk) - Malé lietadlo núdzovo pristálo na jednej z hlavných diaľníc v Chorvátsku, pričom prekvapilo vodičov, žiadne zranenia však nespôsobilo. Informovali o tom chorvátske záchranné zložky.

Lietadlo pristálo v sobotu na frekventovanej diaľnici spájajúcej metropolu Záhreb so severným prístavom Rijeka. Ide o jeden z hlavných cestných ťahov v krajine, ktorý býva počas turistickej sezóny i víkendov veľmi vyťažený.

Miestni hasiči z blízkeho regiónu Vrbovsko ako dôvod núdzového pristátia uviedli "technickú chybu" lietadla. Dodali, že incident nespôsobil žiadne zranenia, iba škody.

Chorvátske médiá zverejnili videá z miesta, ktoré ukazujú jednomotorový stroj Cessna zaparkovaný v krajnom pruhu diaľnice. Podľa spravodajského portálu 24sata sa na palube nachádzala jedna žena a jej letecký inštruktor.Viac k témam: lietadlo, núdzové pristátie, Záhreb
Zdroj: Webnoviny.sk - Video+foto: Lietadlo Cessna núdzovo pristálo na frekventovanej diaľnici v Chorvátsku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.