Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Slovensko má nový duchovný symbol vo Vatikáne, Pellegrini hovorí o nádeji v čase napätia a neistoty doma aj vo svete – VIDEO, FOTO
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
Video: Dúhový pochod v Lubline chceli prekaziť krajní pravičiari, zasiahla polícia a použila slzný plyn
28.9.2019 (Webnoviny.sk) - Proti dúhovému pochodu, ktorý sa v sobotu konal vo východopoľskom Lubline, prišli protestovať rozhnevaní stúpenci krajnej pravice.
Tomu najhoršiemu predišiel zásah polície, ktorá proti krajným pravičiarom použila slzný plyn a niekoľko najaktívnejších kontrademonštrantov pozatýkala, informuje poľská spravodajská televízia TVN24.
V Poľsku ešte pred dvoma rokmi neboli pochody LGBTI komunity vôbec obvyklé, v poslednom čase sa však konajú pravidelne, a to dokonca aj v menších mestách. Výhrady voči nim majú nielen krajní pravičiari, ale aj predstavitelia a podporovatelia vládnej strany Právo a spravodlivosť (PiS).
Viac k témam: dúhový pochod, poľská polícia, slzný plyn
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Dúhový pochod v Lubline chceli prekaziť krajní pravičiari, zasiahla polícia a použila slzný plyn © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Video+foto: Spiderman vyliezol na mrakodrap vo Frankfurte a zavesil zástavu
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
Kauza Mýtnik sa blíži k verdiktu, Špecializovaný trestný súd ukončil dokazovanie
Giving Tuesday v Červenom nose – žiaci vytvorili nový outfit klaunských áut, aby potešili deti v nemocniciach