Piatok, 24. január 2020
Jasno  -2,2 °C
Mimoriadne správy

Video: Boeing sa dostal do nečakaných turbulencií, zranili sa desiatky ľudí a let presmerovali

 Webnoviny  12. júl 2019  25
Video: Boeing sa dostal do nečakaných turbulencií, zranili sa desiatky ľudí a let presmerovali

12.7.2019 (Webnoviny.sk) - Najmenej 35 osôb utrpelo zranenia, keď sa lietadlo spoločnosti Air Canada dostalo vo štvrtok do silných turbulencií.

Stroj s 284 ľuďmi na palube smeroval z Vancouveru do Sydney, museli ho však presmerovať na Havajské ostrovy. O zranených sa po pristátí v Honolulu postaral zdravotný personál.

Letecká spoločnosť v stanovisku uviedla, že Boeing 777-200 "sa dostal do nečakaných turbulencií za jasného počasia... dve hodiny za Havajom".

Pasažieri dostali v Honolulu hotely, kým budú môcť pokračovať novým letom. "Všetci sme vrazili do stropu a všetko popadalo na zem...ľudia lietali okolo," opísal situáciu pre miestnu televíznu stanicu KHON pasažier Jess Smith. Zranenia ľudí neboli vážnejšieho charakteru.Viac k témam: Air Canada, Boeing, turbulencia
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Boeing sa dostal do nečakaných turbulencií, zranili sa desiatky ľudí a let presmerovali © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.