Sobota, 23. marec 2019
Slnečno  6,7 °C
Mimoriadne správy

Video: Amnesty International žiada ochranu civilistov, húsíovia ich chcú použiť ako ľudské štíty

 Webnoviny   8. november 2018  74
Video: Amnesty International žiada ochranu civilistov, húsíovia ich chcú použiť ako ľudské štíty

KÁHIRA 8. novembra (WebNoviny.sk) – Povstalci v Jemene zaujali pozície na streche nemocnice v Hudajde, ktorú sa snaží dobyť koalícia na čele so Saudskou Arábiou. Informovala o tom ľudskoprávna organizácia Amnesty International (AI).

Táto skutočnosť vyvoláva obavy, že šiitskí povstalci, známi aj ako húsíovia, chcú použiť pacientov ako ľudské štíty a chrániť sa tak pred koaličnými náletmi.

AI krok povstalcov označila za "porušenie medzinárodného humanitárneho práva" a vyzvala znepriatelené strany, aby chránili jemenských civilistov. Nálety koalície v Jemene si počas takmer štvorročnej vojny vyžiadali už tisíce obetí vrátane mnohých civilistov.Viac k témam: Amnesty International, civilisti, Hudajda, nemocnica, Šiitskí povstalci
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Amnesty International žiada ochranu civilistov, húsíovia ich chcú použiť ako ľudské štíty © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.