Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
Video: Aktivisti pochodovali centrom Petrohradu, niesli aj nápis „Putin nie je nesmrteľný“
BERLÍN 1. mája (WebNoviny.sk) - Na prvomájovom zhromaždení na Červenom námestí v Moskve sa v stredu zúčastnilo okolo 100-tisíc ľudí. Moskovská polícia uviedla, že akciu zorganizovali prokremeľské odborové zväzy.
Za uplynulé roky sa z prvomájových osláv v Rusku stala oficiálna udalosť dôsledne riadená provládnymi skupinami. Opoziční aktivisti sa však rovnako často snažia tento deň využiť na podporu svojich vlastných záujmov.
V Petrohrade napríklad na nepovolenom politickom proteste v stredu zatkli najmenej 15 ľudí, zväčša stúpencov opozičného lídra Alexeja Navaľného.
Aktivisti pochodovali centrom mesta, pričom niektorí z nich niesli plagáty s nápismi "Putin nie je nesmrteľný". K zatýkaniu došlo tiež v Moskve či mestách na Ďalekom východe.
Viac k témam: aktivisti, ruská polícia
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Aktivisti pochodovali centrom Petrohradu, niesli aj nápis „Putin nie je nesmrteľný“ © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
Kauza Mýtnik sa blíži k verdiktu, Špecializovaný trestný súd ukončil dokazovanie
Spoluprácu s Českou republikou je potrebné rozširovať na všetkých úrovniach, tvrdí prezident Pellegrini