Pondelok, 27. marec 2023
Oblačno  4,6 °C
Mimoriadne správy

Viac než polovica mladistvých migrantov z lode Ocean Viking ušla z francúzskych prijímacích centier

 Webnoviny  18. november 2022  45
Viac než polovica mladistvých migrantov z lode Ocean Viking ušla z francúzskych prijímacích centier

18.11.2022 (Webnoviny.sk) - Viac ako polovica mladistvých, ktorí sa minulý týždeň vo Francúzsku vylodili zo záchrannej lode Ocean Viking, utiekla z prijímacích centier pre migrantov.

Rada departementu Var na juhu Francúzska vo vyhlásení uviedla, že zo zariadení ušlo 26 zo 44 mladých migrantov bez sprievodu.

Najprv odišli traja


Miestny predstaviteľ Jean-Louis Masson francúzskym médiám vysvetlil, že deň po príchode do krajiny, z centier odišli traja mladiství a zvyšok nasledoval v ďalších dňoch.

Záchranná loď zakotvila vo francúzskom Toulone 11. novembra po niekoľkých týždňoch na mori, keďže jej Taliansko odmietlo poskytnúť bezpečný prístav.

Potýčka s Talianskom


Osud lode viedol k potýčke medzi Francúzskom a Rímom a ohrozil úsilie Európskej únie o zdieľanie žiadateľov o azyl medzi krajinami. Na lodi sa nachádzali zachránení migranti z Eritrey, Egypta, Sýrie, Bangladéša, Pakistanu a ďalších krajín.

Francúzsky minister vnútra Gérald Darmanin tento týždeň uviedol, že 44 z celkovo 234 migrantov deportujú, „keď to dovolí ich zdravie“ a aj ďalší by mohli čeliť deportácii.

Viac k témam: Migranti, Utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk - Viac než polovica mladistvých migrantov z lode Ocean Viking ušla z francúzskych prijímacích centier © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.