Štvrtok, 28. október 2021
Jasno  3,9 °C
Mimoriadne správy

Veľký kaňon spúšťa netradičnú lotériu, šťastlivci budú môcť poľovať na bizóny

 Webnoviny   2. máj 2021  111
Veľký kaňon spúšťa netradičnú lotériu, šťastlivci budú môcť poľovať na bizóny

2.5.2021 (Webnoviny.sk) - Národný park Veľký kaňon v americkej severnej Arizone spúšťa netradičnú lotériu. Pre šťastlivcov je pripravené ocenenie v podobe možnosti poľovať na bizóny, ktoré sa pohybujú v parku. Očakáva sa, že do súťaže sa prihlásia tisíce ľudí z celých Spojených štátov, z ktorých napokon vyberú dvanástich.

Odstrel zvierat vážiacich až tonu by sa mal uskutočniť na jeseň. Každý z dvanástich poľovníkov si bude môcť vziať so sebou podporný tím. Pred začiatkom lovu bude musieť preukázať odbornosť v oblasti strelných zbraní.

Predstavitelia Veľkého kaňonu tvrdia, že bizóny čoraz častejšie ničia archeologické náleziská, vytvárajú hlboké jamy na lúkach a narúšajú rybníky. V oblasti žije asi 300 až 500 bizónov. Park chce znížiť ich populáciu na dvesto.

Viac k témam: bizóny, lotéria, Národný park Veľký kaňon v Arizone, poľovačka
Zdroj: Webnoviny.sk - Veľký kaňon spúšťa netradičnú lotériu, šťastlivci budú môcť poľovať na bizóny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.