Sobota, 22. január 2022
Zamračené  -2,5 °C
Mimoriadne správy

Veľká Británia zvýšila stupeň teroristického ohrozenia, obáva sa ďalších útokov

 Webnoviny  15. november 2021  50
Veľká Británia zvýšila stupeň teroristického ohrozenia, obáva sa ďalších útokov

15.11.2021 (Webnoviny.sk) - Britská vláda v pondelok zvýšila stupeň ohrozenia na vážny, čo znamená, že existuje vysoká pravdepodobnosť teroristického útoku. Krok nasleduje po nedeľňajšom výbuchu taxíka v Liverpoole, pri ktorom zahynul jeden človek.

Vláda zvýšila stupeň teroristického ohrozenia, keďže počas jedného mesiaca nastali dva útoky, uviedla ministerka vnútra Priti Patelová. Britská polícia predtým oznámila, že výbuch v taxíku pred nemocnicou považuje za teroristický incident, hoci motív zostáva nejasný.

Russ Jackson, šéf protiteroristickej polície v severozápadnom Anglicku, uviedol, že pri výbuchu v liverpoolskej ženskej nemocnici bolo použité improvizované výbušné zariadenie. Pri explózii zahynul muž cestujúci v taxíku a jeho vodič utrpel zranenia. V spojitosti s incidentom v meste zadržali štyroch mužov vo veku 20 až 29 rokov.

Viac k témam: teroristická hrozba, Teroristický útok
Zdroj: Webnoviny.sk - Veľká Británia zvýšila stupeň teroristického ohrozenia, obáva sa ďalších útokov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.