Utorok, 24. november 2020
Zamračené  -0,9 °C
Mimoriadne správy

Veľká Británia zruší povinnú karanténu, aby mohli ľudia vycestovať na dovolenky

 Webnoviny  27. jún 2020  97
Veľká Británia zruší povinnú karanténu, aby mohli ľudia vycestovať na dovolenky

27.6.2020 (Webnoviny.sk) - Britská vláda od 6. júla uvoľní obmedzenia súvisiace s pandémiou koronavírusu a umožní tak ľuďom vycestovať na letné dovolenky bez toho, aby pri návrate museli absolvovať 14-dňovú karanténu. Nahradí ju systém semaforu, ktorý zaradí do kategórií štáty v závislosti od pretrvávajúcej hrozby nákazy.

Do samoizolácie tak budú musieť už len dovolenkári, ktorí sa vrátia do Spojeného kráľovstva z "červených" zón alebo miest s vysokou mierou výskytu koronavírusu.

Viac o téme: Koronavírus vo Veľkej Británii


Úplný zoznam krajín vláda zverejní na budúci týždeň. Medzi krajiny, ktoré dostanú "zelenú", však pravdepodobne bude patriť Španielsko, Grécko či Francúzsko.

Veľká Británia zaviedla 14-dňovú karanténu pre všetkých, čo pricestujú do krajiny, 8. júna. Opatrenie čelilo rozsiahlej kritike zo strany turistického sektoru i leteckých dopravcov. Ministerka vnútra Priti Patelová uviedla, že cieľom opatrenia bolo "predísť druhej vlne" koronavírusu.

Viac o téme: KoronavírusViac k témam: Koronavírus, letná dovolenka
Zdroj: Webnoviny.sk - Veľká Británia zruší povinnú karanténu, aby mohli ľudia vycestovať na dovolenky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.