Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Vedci monitorovali polárnu líšku, z Nórska sa cez celé Grónsko dostala až do Kanady
2.7.2019 (Webnoviny.sk) - Nórski výskumníci v utorok informovali, že sa im podarilo zmonitorovať pohyb mladej polárnej líšky (Vulpes lagopus), ktorá prešla po vlastných labkách z Nórska až do Kanady.
Za túru, ktorú absolvovala táto ani nie dvojročná samička, by sa nemusel hanbiť žiadny dobrodruh či polárny bádateľ. Líška totiž podľa nórskych vedcov prešla za 76 dní vzdialenosť 4 415 kilometrov.
Na svoju ďalekú púť vyštartovala z nórskeho súostrovia Špicbergy 1. marca 2018 a prešla cez celé Grónsko, aby sa 1. júla 2018 objavila na kanadskom Ellesmerovom ostrove. Vedci monitorovali jej pohyb pomocou sledovacieho zariadenia, ktoré jej namontovali ešte v júli 2017.
Viac k témam: Polárna líška, vedci
Zdroj: Webnoviny.sk - Vedci monitorovali polárnu líšku, z Nórska sa cez celé Grónsko dostala až do Kanady © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Ruskú ponorku pri testoch zasiahol požiar, zahynulo 14 námorníkovNasledujúci článok
Policajti zabili v Tunise teroristu, ktorý mal na sebe pripevnené výbušniny
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Kolobežkárka sa zrazila s autom pri Rimavskej Sobote, do nemocnice ju odvážal vrtuľník – FOTO
Slovenská pošta pozastavila zásielky do viacerých krajín sveta, reaguje tak na bezpečnostnú situáciu