Sobota, 16. október 2021
Slnečno  9,1 °C
Mimoriadne správy

Väznený Putinov kritik Alexej Navaľnyj začal hladovku, kontrolujú ho vraj každú nočnú hodinu

 Webnoviny  31. marec 2021  106
Väznený Putinov kritik Alexej Navaľnyj začal hladovku, kontrolujú ho vraj každú nočnú hodinu

31.3.2021 (Webnoviny.sk) - Ruský opozičný líder Alexej Navaľnyj začal vo väzení hladovku z dôvodu neposkytnutia primeranej zdravotnej starostlivosti. Oznámil v stredu na sociálnej siete Instagram.

Navaľnyj už minulý týždeň obvinil väzenskú správu, že mu neposkytuje dostatočnú starostlivosť v súvislosti s bolesťami chrbta a nohy.

Zatknutý po návrate


Namietal tiež kontroly, ktorým je podľa svojich slov vystavený každú nočnú hodinu. Postup väzenskej správy sa podľa neho rovná mučeniu s použitím odopierania spánku.

Štyridsaťštyriročného Navaľného, ktorý je najotvorenejším kritikom prezidenta Vladimira Putina, zatkli 17. januára po jeho návrate z Nemecka, kde sa päť mesiacov zotavoval po otrave nervovoparalytickou látkou.

Podľa Navaľného za útokom stál Kremeľ. Ruské úrady toto obvinenie odmietli.

Odsúdený za spreneveru


Minulý mesiac Navaľného odsúdili na 2,5 roka väzenia za to, že počas zotavovania sa v Nemecku podľa súdu porušil pravidlá podmienečného odsúdenia z roku 2014.

Vtedy mu dali za vinu spreneveru, ktorá však bola podľa Navaľného vyfabrikovaná. Európsky súd pre ľudské práva označil rozsudok z roku 2014 za nezákonný.

Viac k témam: hladovka, väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Väznený Putinov kritik Alexej Navaľnyj začal hladovku, kontrolujú ho vraj každú nočnú hodinu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.