Nedeľa, 16. máj 2021
Slabý dážď  7 °C
Mimoriadne správy

Vatikánu nesedia financie. Vyšetrovatelia zhabali počítače a baziliku riadi špeciálny komisár

 Webnoviny  30. jún 2020  126
Vatikánu nesedia financie. Vyšetrovatelia zhabali počítače a baziliku riadi špeciálny komisár

30.6.2020 (Webnoviny.sk) - Vatikánski prokurátori nariadili zhabanie dokumentov a počítačov z úradu správy Baziliky Svätého Petra Fabbrica di San Pietro v rámci nového vyšetrovania finančných nezrovnalostí Svätej stolice.

Vatikán v utorok potvrdil, že pápež František vymenoval špeciálneho komisára na riadenie baziliky, reorganizáciu jej úradov, aktualizáciu stanov, aby boli v súlade s normami o zaobstarávaní a uzatváraní zmlúv a tiež na "očistenie jej administratívy".

Vatikán uviedol, že obidve rozhodnutia pramenia zo správy generálneho audítora Vatikánu. Zatiaľ však k prípadu neposkytli žiadne bližšie detaily. Špeciálny komisár Mario Giordana predtým vyšetroval finančné nezrovnalosti spojené so zborom Sixtínskej kaplnky, čo vlani viedlo k predčasnému odchodu zbormajstra.

Fabbrica di San Pietro je zodpovedná za manažment, čistenie, reštaurovanie baziliky či organizovanie prehliadok podzemných vykopávok.

Viac k témam: Bazilika Svätého Petra, cirkev, finančné podvody, vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Vatikánu nesedia financie. Vyšetrovatelia zhabali počítače a baziliku riadi špeciálny komisár © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.