Utorok, 30. máj 2023
Mimoriadne správy

Väčšina Ukrajincov považuje USA za priateľskú krajinu, podporili by vstup do EÚ aj NATO

 Webnoviny  20. február 2023  70  
Väčšina Ukrajincov považuje USA za priateľskú krajinu, podporili by vstup do EÚ aj NATO

20.2.2023 (SITA.sk) - Deväťdesiat percent Ukrajincov má pozitívny postoj k americkému prezidentovi Joeovi Bidenovi. Spojené štáty americké sú voči Ukrajine priateľské podľa 92 percent obyvateľov krajiny. Vyplýva to z prieskumu ukrajinskej mimovládnej sociologickej organizácie Rating, ktorého výsledky zverejnili v pondelok. Informuje o tom portál Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Podľa prieskumu, ktorý organizácia Rating uskutočnila od 14. do 16. januára, 87 percent oslovených Ukrajincov by podporilo vstup ich krajiny do Európskej únie (EÚ). Výsledky prieskumu zároveň ukázali, že 86 percent Ukrajincov by podporilo vstup ich krajiny do Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO). Z výsledkov vyplýva, že podpora vstupu do EÚ a NATO je „takmer jednomyseľná medzi zástupcami všetkých regiónov, vekových a majetkových skupín“.

Zdroj: SITA.sk - Väčšina Ukrajincov považuje USA za priateľskú krajinu, podporili by vstup do EÚ aj NATO © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.