Piatok, 8. december 2023
Jasno  -5 °C
Mimoriadne správy

Väčšina Ukrajincov očakáva vstup do EÚ do desiatich rokov, niektorí ho chcú už do dvoch

 Webnoviny  10. november 2023  94  
Väčšina Ukrajincov očakáva vstup do EÚ do desiatich rokov, niektorí ho chcú už do dvoch

10.11.2023 (SITA.sk) - Väčšina Ukrajincov je optimistická, pokiaľ ide o čas potrebný na vstup štátu do Európskej únie (EÚ). Vyplýva to z prieskumu ukrajinskej mimovládnej organizácie Razumkovovo centrum pre ukrajinské online noviny Zrkadlo týždňa. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Celkovo 60,5 percenta Ukrajincov je presvedčených, že ich krajina môže byť členom EÚ za menej ako desať rokov. Z nich tretina, čiže 20,6 % z celkového počtu respondentov, tvrdí, že ich krajina vstúpi do Únie o dva roky, ako deklaroval Kyjev.

Podľa ďalších 19,9 percenta opýtaných je vstup Ukrajiny do EÚ reálny o tri až štyri roky. Len 6,1 percenta respondentov si myslí, že Ukrajina do Únie nikdy nevstúpi.

Prieskum uskutočnili od 28. septembra do 4. októbra a zúčastnilo sa na ňom 2 019 dospelých respondentov z 22 oblastí Ukrajiny a z Kyjeva.

Viac k témam: Prieskum, Ukrajina, Vstup Ukrajiny do EÚ
Zdroj: SITA.sk - Väčšina Ukrajincov očakáva vstup do EÚ do desiatich rokov, niektorí ho chcú už do dvoch © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.