Štvrtok, 7. december 2023
Zamračené  -3,1 °C
Mimoriadne správy

Väčšina rukojemníkov v Pásme Gazy je údajne stále nažive, izraelská armáda stanovila počet nezvestných na viac ako sto osôb

 Webnoviny  20. október 2023  83  
Väčšina rukojemníkov v Pásme Gazy je údajne stále nažive, izraelská armáda stanovila počet nezvestných na viac ako sto osôb

20.10.2023 (SITA.sk) - Izraelské ozbrojené sily oznámili, že väčšina rukojemníkov a nezvestných osôb, ktoré si so sebou vzalo palestínske militantné hnutie Hamas po prekvapivom útoku na Izrael zo 7. októbra, je nažive.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt


Viac ako 20 rukojemníkov je mladších ako 18 rokov, 10 až 20 má viac ako 60 rokov. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Nie je jasné, koľko rukojemníkov zadržiavajú v Pásme Gazy. Izraelská armáda stanovila počet nezvestných na 100 až 200. Hovorca vojenského krídla Hamasu v pondelok vo videu povedal, že zadržiavaných je najmenej 200 až 250 ľudí.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Vojenské krídlo Hamasu má podľa neho okolo 200 rukojemníkov, zatiaľ čo zvyšok zadržiavajú „iné vojenské formácie“ v Pásme Gazy. To, že neurčili presný počet rukojemníkov, pripísal neprestajnému izraelskému bombardovaniu.

Viac k témam: Izraelská armáda, Izraelsko-palestínsky konflikt, Pásmo Gazy, Rukojemníci
Zdroj: SITA.sk - Väčšina rukojemníkov v Pásme Gazy je údajne stále nažive, izraelská armáda stanovila počet nezvestných na viac ako sto osôb © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.