Sobota, 10. december 2022
Polojasno  1,5 °C
Mimoriadne správy

V zaplavenom tuneli zostali uväznení robotníci, pomáhajú aj profesionálni potápači

 Webnoviny  18. júl 2021  157
V zaplavenom tuneli zostali uväznení robotníci, pomáhajú aj profesionálni potápači

18.7.2021 (Webnoviny.sk) - V rámci pátrania po 14 nezvestných pracovníkoch, ktorí pred tromi dňami uviazli v zaplavenom rozostavanom tuneli v južnej Číne, vyslali do akcie profesionálnych potápačov.

Ako v nedeľu informoval Čang I-šeng, viceprimátor mesta Ču-chaj, hladina vody v tuneli klesla o 11,3 metra, vďaka čomu budú môcť nasadiť aj podvodné roboty, bezpilotné lode a sonary.

Od nedele rána sa záchranárom podarilo dostať asi 600 metrov do tunela, čo niečo viac ako polovica vzdialenosti 1,1 kilometra od miesta, kde uviazli robotníci.

Povodeň, ktorá zasiahla 1,8-kilometrový tunel, nastala vo štvrtok ráno. Okamžite nariadili evakuáciu pracoviska, no 14 pracovníkom sa nepodarilo opustiť miesto.

Viac k témam: pomoc, tunel, Záchranná sieť, záplava
Zdroj: Webnoviny.sk - V zaplavenom tuneli zostali uväznení robotníci, pomáhajú aj profesionálni potápači © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.