Pondelok, 6. júl 2020
Slnečno  19,2 °C
Mimoriadne správy

V USA začínajú predávať vegetariánske klobásy s prísadou z molekúl s chuťou mäsa

 Webnoviny   7. január 2020  42
V USA začínajú predávať vegetariánske klobásy s prísadou z molekúl s chuťou mäsa

7.1.2020 (Webnoviny.sk) - Pre začiatok v 67 predajniach Burger King v Spojených štátoch začnú predávať nové vegetariánske klobásy, ktorých chuť bude podľa ich výrobcov na nerozoznanie od skutočného mäsa. Podľa britskej BBC takúto chuť dosiahli výrobcovia pridaním hemu, molekuly získanej z rastlinných produktov.

Tá obsahuje železo, a - ako píše BBC - chuťovo "pripomína krv". Za novým vynálezom stojí firma Impossible Foods (Neskutočné jedlá), ktorá vyvíja jedlá pripomínajúce chuť bravčového mäsa.

Už v minulosti na seba upozornila takzvaným Impossible Burgerom, teraz prináša ďalšiu novinku nazvanú Impossible Sausage. Klobásky, ktoré vlastne vôbec nie sú klobáskami v pravom zmysle slova, budú zatiaľ obsahovať sendviče Croissan'wich v Burger Kingu.

Viac k témam: vegetariáni
Zdroj: Webnoviny.sk - V USA začínajú predávať vegetariánske klobásy s prísadou z molekúl s chuťou mäsa © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.