Streda, 23. jún 2021
Oblačno  23,4 °C
Mimoriadne správy

V USA predĺžia zákaz vydávania zelených kariet, cieľom je uvoľnenie pracovných miest v ekonomike

 Webnoviny  23. jún 2020  142
V USA predĺžia zákaz vydávania zelených kariet, cieľom je uvoľnenie pracovných miest v ekonomike

23.6.2020 (Webnoviny.sk) - Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa predĺžila zákaz zelených kariet vydávaných mimo územia Spojených štátov do konca roka a zmrazila aj viaceré dočasné pracovné víza, vrátane takých, ktoré používajú technologické spoločnosti a nadnárodné korporácie. Zákaz vstúpi do platnosti v stredu.

Cieľom tohto kroku je podľa administratívy uvoľnenie pracovných miest v ekonomike, ktorú tvrdo zasiahla pandémia koronavírusu, pre Američanov.

Podľa vysokého vládneho predstaviteľa, ktorý sa pod podmienkou zachovania anonymity zhováral s médiami, by sa tak malo pre Američanov otvoriť do 525-tisíc pracovných miest. Kritici s tým však nesúhlasia.

Viac o téme Koronavírus


Trump zaviedol zákaz na vydávanie zelených kariet v zahraniční ešte v apríli a mal platiť 60 dní, ktoré by vypršali v pondelok. Týkal sa však prevažne rodinných príslušníkov, pričom nové kroky zahŕňajú aj neimigračné víza.

Viac k témam: imigranti, koronakríza, Koronavírus, pracovné víza
Zdroj: Webnoviny.sk - V USA predĺžia zákaz vydávania zelených kariet, cieľom je uvoľnenie pracovných miest v ekonomike © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.