Pondelok, 27. marec 2023
Oblačno  3,2 °C
Mimoriadne správy

V USA došlo k ďalšej streľbe počas osláv Dňa nezávislosti, útočník usmrtil najmenej šesť ľudí

 Webnoviny   5. júl 2022  79
V USA došlo k ďalšej streľbe počas osláv Dňa nezávislosti, útočník usmrtil najmenej šesť ľudí

5.7.2022 (Webnoviny.sk) - Pri streľbe v Highland Parku na predmestí amerického Chicaga počas pondelňajších osláv Dňa nezávislosti prišlo o život najmenej šesť ľudí a ďalších 30 utrpelo zranenia.

Ozbrojenec spustil paľbu vo chvíli, keď boli stovky ľudí účastníkmi slávnostného pochodu, na ktorom boli i rodičia s kočíkmi či deti na bicykloch.

Úrady informovali, že po niekoľkohodinovom pátraní v Highland Parku a okolí polícia zadržala muža a umiestnila ho do policajnej väzby.

Robert E. Crimo bol zadržaný asi päť kilometrov severne od miesta streľby po tom, ako polícia zverejnila fotografiu muža a jeho auta, pričom varovala verejnosť, že je nebezpečný a pravdepodobne ozbrojený. Úrady pôvodne uviedli, že má 22 rokov, no FBI neskôr informovala, že je o rok mladší.Viac k témam: Obete, Streľba
Zdroj: Webnoviny.sk - V USA došlo k ďalšej streľbe počas osláv Dňa nezávislosti, útočník usmrtil najmenej šesť ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.