Piatok, 22. október 2021
Slnečno  10,2 °C
Mimoriadne správy

V troskách zrútenej budovy na Floride sa rozšíril oheň, komplikuje záchranné operácie

 Webnoviny  26. jún 2021  102
V troskách zrútenej budovy na Floride sa rozšíril oheň, komplikuje záchranné operácie

26.6.2021 (Webnoviny.sk) - Záchranné operácie v ruinách výškovej obytnej budovy na Floride komplikuje oheň, ktorý sa rozšíril v troskách.

Najvyššia predstaviteľka okresu Miami-Dade Daniella Levine Cava počas tlačovej konferencie oznámila, že plamene sú hlboko a hasiči zatiaľ neboli schopní nájsť ich zdroj. „S týmto ohňom čelíme veľmi ohromným ťažkostiam,“ povedala.

Značná časť 12-poschodovej obytnej budovy vo floridskom Surfside, severne od Miami, sa zrútila vo štvrtok nadránom. Príčina kolapsu 40-ročnej budovy zatiaľ stále nie je známa. Úrady zatiaľ potvrdili štyroch mŕtvych, najmenej 159 osôb je nezvestných. Pátracie a záchranné tímy sa nepretržite snažia nájsť preživších.

Viac k témam: hasiči, pomoc, požiar, zrútená budova
Zdroj: Webnoviny.sk - V troskách zrútenej budovy na Floride sa rozšíril oheň, komplikuje záchranné operácie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.