Sobota, 10. december 2022
Polojasno  1,5 °C
Mimoriadne správy

V Tokiu sa poslednýkrát rozlúčili so Šinzo Abem, úctu mu prišlo vzdať aj množstvo ľudí (video)

 Webnoviny  12. júl 2022  63
V Tokiu sa poslednýkrát rozlúčili so Šinzo Abem, úctu mu prišlo vzdať aj množstvo ľudí (video)

12.7.2022 (Webnoviny.sk) - V japonskom Tokiu sa uskutočnil pohreb bývalého premiéra Šinza Abeho, ktorého v piatok zabil atentátnik. Pohrebný obrad, ktorý v chráme Zodžodži usporiadala jeho vdova Akie Abe, bol súkromný a zúčastnili sa na ňom príbuzní politika, jeho blízki a zahraniční predstavitelia.

V uliciach sa zišli stovky ľudí


S niekdajším lídrom sa prišla rozlúčiť aj verejnosť a pri chráme sa zhromaždili davy ľudí. Informuje o tom televízia CNN s odvolaním sa na japonského verejnoprávneho vysielateľa NHK.

Davy ľudí sa zhromaždili aj na uliciach, ktorými po obrade prechádzala smútočná procesia. Tá smerovala do pohrebnej siene Kirigaja, kde sa uskutoční Abeho kremácia.

Páchateľ sa k činu priznal


Stovky ľudí v utorok prišli vyjadriť poctu zosnulému premiérovi aj v meste Nara, kde Abe prišiel o život. Abeho v piatok útočník postrelil na predvolebnom zhromaždení.

Expremiéra previezli do nemocnice, ale zomrel na stratu krvi. Páchateľa polícia zadržala na mieste činu a on sa k zastreleniu politika priznal.Viac k témam: Atentát, Pohreb, Streľba, Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk - V Tokiu sa poslednýkrát rozlúčili so Šinzo Abem, úctu mu prišlo vzdať aj množstvo ľudí (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.