Utorok, 23. december 2025
Mimoriadne správy
- Napätie počas Pellegriniho návštevy v Báčskom Petrovci, skupinu srbských Slovákov obkľúčila polícia – VIDEO
- Slováci žijúci v Srbsku budú mať svoj vlastný stánok, Vučić im podľa Pellegriniho splní dlhoročný sen – VIDEO
- Srbsko je pre nás dôležitým partnerom v zbrojárskom priemysle, vyhlásil Pellegrini na oficiálnej návšteve – VIDEO, FOTO
- Incident v Báčskom Petrovci nebol útokom na Slovákov, ale dôsledkom vnútropolitického pnutia, zhodli sa Pellegrini a Vučić
- Pellegrini s Kaliňákom mieria pred Vianocami za slovenskými vojakmi v Kosove, návšteva má aj rodinný rozmer – VIDEO
V Texase popravili väzňa za vraždu dozorcu, odpykával si 99-ročný trest
HUNTSVILLE 13. októbra (WebNoviny.sk) - V Texase vo štvrtok popravili muža, ktorého odsúdili na smrť za vraždu dozorcu. Robert Pruett dostal smrtiacu injekciu za útok na 37-ročného dozorcu Daniela Naglea z decembra 1999 vo väznici na juhovýchode San Antonia.
Nagle utrpel viacero bodných rán, pričom podla pitevnej správy zomrel na infarkt, ktorý mu spôsobil útok. Hádka sa medzi mužmi začala pre sendvič s arašidovým maslom, ktorý si väzeň chcel aj napriek zákazu vziať na vychádzkový dvor.
Láska, svetlo sú večné
Odsúdený pred smrťou uviedol, že mu veľa ľudí v živote ublížilo a takisto on ublížil mnohým. "Raz príde deň, kedy ľudia nebudú mať potrebu ubližovať si," povedal. Posledné chvíle života sledovali jeho kamaráti, ktorým povedal, že ich má rád.
"Láska, svetlo sú večné," opakoval väzeň. Následne k tejto fráze pridal aj obscénnosti, začal kričať a upadol do bezvedomia. Za mŕtveho ho prehlásili 29 minút po tom, ako dostal injekciu. Na jeho odchod zo sveta sa pozerali aj rodinní príslušníci zavraždeného dozorcu, pričom jeho manželka uviedla, že vrahovi odpustila.
Manželka dozorcu vrahovi odpustila
Pruett si v čase útoku odpykával 99-ročný trest za vraždu z roku 1995. Vtedy sa ešte ako 15-ročný pohádal s 29-ročným susedom Raymondom Yarbroughom, pričom zavolal na pomoc otca a brata.
Pruett muža kopal a bil a držal na zemi, zatiaľ čo ho otec dobodal. Howarda Pruetta za to odsúdili na doživotie, pričom jeho syna Howarda mladšieho na 40 rokov za mrežami.
Robert Pruett sa vyhol trestu smrti v apríli 2015 len niekoľko hodín pred jeho vykonaním, keď sudca nariadil vykonať v prípade zabitia dozorcu ďalšie testy DNA. Vo štvrtok sa však stal 20. väzňom v USA a zároveň šiestym v Texase, ktorého tento rok popravili. V Texase vlani vykonali trest smrti sedemkrát.
Viac k témam: Texas, trest smrti, USA
Zdroj: Webnoviny.sk - V Texase popravili väzňa za vraždu dozorcu, odpykával si 99-ročný trest © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Turecké jednotky vstúpili do provincie Idlib ovládanej al-Káidou
Telové kamery, nové autá aj výzbroj. Ministerstvo Šutaja eštoka investovalo do polície milióny eur
Zoroslav Kollár dáva vlastný možný prospech bokom. Pellegriniho vyzval na veto trestnej novely – FOTO
Štátu chýba takmer štyritisíc policajtov, Šutaj Eštok chce prilákať naspäť výsluhových dôchodcov