Nedeľa, 15. september 2019
Slnečno  17,2 °C
Mimoriadne správy

V Texase popravili muža za vraždu mladej študentky, ten vinu za jej smrť odmietal

 Webnoviny  22. august 2019  21
V Texase popravili muža za vraždu mladej študentky, ten vinu za jej smrť odmietal

22.8.2019 (Webnoviny.sk) - V americkom štáte Texas popravili muža odsúdeného za vraždu 19-ročnej študentky Melissy Trotterovej v roku 1998. Štyridsaťosemročný Larry Swearingen vinu za jej smrť odmietal.

Úrady podľa neho ignorovali dôkazy, ktoré by ho zbavili viny. Popravili ho v stredu podaním smrtiacej injekcie. Jeho posledné slová boli: "Otče, odpusť im, lebo nevedia, čo činia". Prokurátori však tvrdia, že majú proti Swearingenovi "kopec dôkazov".

Súd uznal Swearingea v roku 2000 vinným z únosu, znásilnenia a vraždy Trotterovej, ktorá zmizla v decembri 1998. O 25 dní neskôr ju našli mŕtvu v husto zalesnenej oblasti pri Huntsville, asi 110 kilometerov severne od Houstonu.

Viac k témam: trest smrti, únos, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk - V Texase popravili muža za vraždu mladej študentky, ten vinu za jej smrť odmietal © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.