Piatok, 8. december 2023
Jasno  -3,1 °C
Mimoriadne správy

V tábore v Bielorusku sa usadilo niekoľko tisíc wagnerovcov. Čo sa však stalo s ich ťažkou technikou?

 Webnoviny  30. júl 2023  123  
V tábore v Bielorusku sa usadilo niekoľko tisíc wagnerovcov. Čo sa však stalo s ich ťažkou technikou?

30.7.2023 (SITA.sk) - V novom vojenskom tábore Ceľ pri bieloruskom meste Asipovičy sa od polovice júla usadilo niekoľko tisíc žoldnierov ruskej Wagnerovej skupiny. Vo svojej novej správe o vojne na Ukrajine to uvádza britské ministerstvo obrany, informuje spravodajský portál Sky News.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Do tábora, ktorý bol predtým zväčša prázdny, tiež prišli stovky vozidiel. Rezort konštatuje, že v tábore bolo vidno zhruba 300 stanov a 200 vozidiel. Samostatné správy podľa neho naznačujú, že väčšina viditeľných vozidiel na satelitných snímkach sú nákladné autá a mikrobusy, pričom je tam aj niekoľko obrnených bojových vozidiel.

Podľa ministerstva zostáva nejasné, čo sa stalo s ťažkou technikou, ktorú wagnerovci zanechali na Ukrajine. „Existuje reálna možnosť, že ich bola nútená vrátiť ruskej armáde,“ uvádza Londýn s tým, že „schopnosť wagnerovcov zabezpečiť ťažkú techniku a prostriedky, ako je letecká doprava, bude kľúčovým faktorom jej budúcej bojovej účinnosti“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: šéf wagnerovej skupiny, Wagnerova skupina
Zdroj: SITA.sk - V tábore v Bielorusku sa usadilo niekoľko tisíc wagnerovcov. Čo sa však stalo s ich ťažkou technikou? © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.