Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
RABAT 26. decembra (WebNoviny.sk) - Marocké úrady zatkli v spojitosti s vraždami dvoch Škandináviek v pohorí Atlas už dovedna 19 ľudí.
Hovorca marockej národnej bezpečnostnej agentúry Búbkir Sabík informoval, že v priebehu uplynulých dvoch dní zadržali ďalších 10 osôb pre ich väzby na údajných vrahov.
Telá 24-ročnej Louisy Vesterager Jespersen z Dánska a o štyri roky staršej Maren Ueland z Nórska našli minulý týždeň v ich stane v odľahlej oblasti v pohorí Atlas.
Úrady veria, že ich zabili muži napojení na extrémistickú skupinu Islamský štát (IS). Sabík sa v nedeľu pre televíziu 2M vyjadril, že podozriví muži si obete vybrali náhodne a IS ich vraždy nekoordinovala.
Viac k témam: teroristická organizácia Islamský štát (IS), vražda
Zdroj: Webnoviny.sk - V súvislosti s vraždov dvoch turistiek zatkli v Maroku ďalších ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Video: Sicíliu zasiahlo zemetrasenie, medzi ľuďmi vyvolalo panikuNasledujúci článok
Izraelská armáda zničila ďalší tunel militantného hnutia Hizballáh
Slovensko na križovatke. Poslanci dali v prvom čítaní zelenú zrušeniu Úradu na ochranu oznamovateľov
Kauza Mýtnik sa blíži k verdiktu, Špecializovaný trestný súd ukončil dokazovanie
Spoluprácu s Českou republikou je potrebné rozširovať na všetkých úrovniach, tvrdí prezident Pellegrini