Pondelok, 8. jún 2026
Mimoriadne správy
- Fínsky súd poslal podnikateľa do väzenia za obchodovanie s thajskými zberačmi bobúľ
- Maďarský protikorupčný úrad žiada vyšetrovanie Orbánovej éry pre miliardové podvody
- Londýn chce prinútiť technologické firmy blokovať nahé fotografie detí
- Zelenskyj potvrdil návštevu Abramoviča v Kyjeve. Putinovi cez neho odkázal, že Ukrajina sa nevzdá Donbasu
- Francúzske stíhačky NATO zostrelili nad Lotyšskom bezpilotné lietadlo
V Škótsku vyplavilo mŕtveho vráskavca dlhoplutvého, veľryba bola zamotaná v rybárskom vybavení
Webnoviny 30. máj 2019 687
BRATISLAVA 30. mája (WebNoviny.sk) - Na severe Škótska vyplavilo mŕtveho vráskavca dlhoplutvého (Megaptera novaeangliae). Veľryba bola pritom zamotaná v rybárskom vybavení.
Mŕtveho vráskavca spozorovali už v stredu, vo štvrtok ráno ho more následne vyplavilo na pláži pri obci Scrabster. Úmrtie sa chystá vyšetrovať iniciatíva Scottish Marine Animal Stranding Scheme.
Podobných nálezov bolo podľa spravodajskej stanice BBC v Škótsku v uplynulých týždňoch viacero. Začiatkom mája na ostrove Barra našli mŕtveho vráskavca minke (Balaenoptera acutorostrata) a v apríli zase v oblasti Fife ďalšieho vráskavca dlhoplutvého. Obe veľryby boli zamotané v lane.
Viac k témam: veľryba
Zdroj: Webnoviny.sk - V Škótsku vyplavilo mŕtveho vráskavca dlhoplutvého, veľryba bola zamotaná v rybárskom vybavení © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Pri pobreží Salvádoru udrelo silné zemetrasenie, úrady varujú pred cunami
Bratislavské mestské kúpaliská otvárajú letnú sezónu, návštevníkov čakajú aj výhodnejšie online vstupenky
Chýbajúci zub vyriešia pevné mostíky na zuby
Obľúbené jazero v Petržalke čaká veľká novinka, na Draždiaku vyrastie bezplatný vodný park. Naraz pojme až 130 ľudí – FOTO