Nedeľa, 25. september 2022
Oblačno  11,6 °C
Mimoriadne správy

V sídle francúzskeho premiéra mal vzniknúť požiar, podľa polície však ide len o ďalší hoax

 Webnoviny  22. júl 2021  223
V sídle francúzskeho premiéra mal vzniknúť požiar, podľa polície však ide len o ďalší hoax

22.7.2021 (Webnoviny.sk) - Polícia vyvracia hoax o požiari v sídle francúzskeho premiéra Jeana Castexa, ktorý na sociálnej sieti šíri profil Kvetoslav Tichý. Video získalo na Slovensku v priebehu niekoľkých hodín 2 300 zdieľaní. Polícia o tom informuje vo svojom profile Hoaxy a podvody – Polícia SR na sociálnej sieti.

Podľa polície je video z požiaru v Paríži autentické, no požiar nevznikol v sídle premiéra, ale v jeho blízkosti. „Na sociálnej sieti Facebook sme zaregistrovali viacero príspevkov, že požiar v blízkosti bydliska francúzskeho premiéra v Paríži súvisel s protestmi proti politike francúzskej vlády, ktorá plánuje zvýhodniť očkované osoby pred neočkovanými,“ uvádza polícia. Dodáva, že túto dezinformáciu už vyvrátila tlačová agentúra Reuters.

Polícia konštatuje, že chýba prepojenie protestov a požiaru. Podľa francúzskych médií je príčina požiaru, ktorý vznikol v budove v rekonštrukcii, neznáma. Tvrdenia z profilu Kvetoslava Tichého sú teda klamstvom.

Viac k témam: hoax, požiar
Zdroj: Webnoviny.sk - V sídle francúzskeho premiéra mal vzniknúť požiar, podľa polície však ide len o ďalší hoax © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.