Streda, 3. jún 2020
Slnečno  19,4 °C
Mimoriadne správy

V severnej Kalifornii odpoja od elektriny státisíce odberateľov, obávajú sa lesných požiarov

 Webnoviny   9. október 2019  127
V severnej Kalifornii odpoja od elektriny státisíce odberateľov, obávajú sa lesných požiarov

9.10.2019 (Webnoviny.sk) - V severnej Kalifornii odpoja od elektrickej energie približne 800-tisíc domov, obchodov a ďalších odberateľov v snahe zabrániť lesným požiarom.

Obmedzenie postihne veľkú oblasť San Francisco Bay Area, samotné San Francisco však nie. Spoločnosť Pacific Gas and Electric (PG&E) uviedla, že situácia potrvá niekoľko dní, čo vyvolalo hnev mnohých obyvateľov.

Ľudia nakupujú zásoby


Meteorológovia predpovedajú silný vietor, ktorý by mohol strhnúť elektrické vedenie a zapríčiniť tak požiare, ktoré v minulosti zničili veľké územia. Hovorkyňa PG&E Tamar Sarkissian pre BBC povedala, že spoločnosť sa musí postarať o bezpečnosť zákazníkov.

Mnohé školy prikázali žiakom, aby v stredu zostali doma a čakali na ďalšie informácie týkajúce sa nadchádzajúcich dní. Ľudia v obchodoch kupujú zásoby, predajcovia hlásia vypredané generátory.

Požiar v meste Paradise


Minulý rok spálil oheň v meste Paradise približne 60-tisíc hektárov pôdy a zabil 86 ľudí. Vyšetrovanie odhalilo, že požiar vznikol pre zle udržiavané vybavenie spoločnosti PG&E, ktorú vinia aj z požiarov v roku 2017.

Firma tento rok vyhlásila bankrot. Je pritom jediným dodávateľom zemného plynu a elektriny na väčšine oblastí severnej Kalifornie.

Viac k témam: požiar v Kalifornii, požiare
Zdroj: Webnoviny.sk - V severnej Kalifornii odpoja od elektriny státisíce odberateľov, obávajú sa lesných požiarov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.