Utorok, 16. júl 2024
Slnečno  28,3 °C
Mimoriadne správy

V Rumunsku našli nové časti možného ruského dronu, prezident Iohannis už telefonoval so šéfom NATO

 Webnoviny   9. september 2023  312  
V Rumunsku našli nové časti možného ruského dronu, prezident Iohannis už telefonoval so šéfom NATO

9.9.2023 (SITA.sk) - V Rumunsku našli nové časti dronu podobné tým, ktoré používa ruská armáda. V sobotu to oznámili rumunský prezident a ministerstvo obrany, informuje na svojej webstránke denník The Guardian.

Prezident Klaus Iohannis na sociálnej a mikroblogovacej sieti X napísal, že objav naznačuje porušenie rumunského suverénneho vzdušného priestoru, čo predstavuje hrozbu pre rumunských civilistov v oblasti. Tiež uviedol, že o tom telefonoval so šéfom Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO), ktorej je Rumunsko členom, Jensom Stoltenbergom.

„Generálny tajomník vyjadril plnú solidaritu aliancie a spojencov s Rumunskom, ktoré je plne chránené a využíva najvyššie bezpečnostné záruky v histórii,“ uviedol Iohannis.


Spomenuté časti dronu pritom nie sú prvé, čo na rumunskom území tento týždeň našli. Začiatkom týždňa časti dronu dopadli na rumunské územie, keď Rusko ostreľovalo ukrajinský prístav na Dunaji.Viac k témam: Dron, útok dronmi, vzdušný priestor
Zdroj: SITA.sk - V Rumunsku našli nové časti možného ruského dronu, prezident Iohannis už telefonoval so šéfom NATO © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.