Streda, 20. október 2021
Zamračené  13,2 °C
Mimoriadne správy

V Rumunsku dostala druhú dávku vakcíny aj 104-ročná babička, rok žila takmer v úplnej izolácii

 Webnoviny  29. marec 2021  79
V Rumunsku dostala druhú dávku vakcíny aj 104-ročná babička, rok žila takmer v úplnej izolácii

29.3.2021 (Webnoviny.sk) - Už 104-ročná starenka sa stala najstaršou osobou v rumunskej metropole Bukurešť, ktorú úplne zaočkovali proti koronavírusu. Zoea Baltag prišla v nedeľu do Paláca detí, kde jej pichli druhú dávku vakcíny Pfizer.

„Vakcína je jediný spôsob, ako sa zbaviť tohto vírusu,“ uviedla. Na očkovanie ju presvedčila vnučka, ktorá pracuje ako lekárka. Babička pre obavy z nákazy strávila rok v ústraní, dokonca sa nestretávala ani s príbuznými.

Viac o téme: Koronavírus


"Veľmi mi chýbal môj pravnuk, chcem ho vidieť vyrastať. Nemohla som byť s vnúčatami, pretože som bola doteraz izolovaná, aby som neriskovala nakazenie koronavírusom. Teraz sme však v rodine zaočkovaní a veľmi sa tešíme, že spolu môžeme stráviť prázdniny,“ dodala pani Zoea.

Tá sa narodila v roku 1916, dva roky pred vypuknutím pandémie španielskej chrípky. Priznala, že po prvej dávke sa u nej nevyskytli žiadne vedľajšie účinky.

V Rumunsku v doterajšom priebehu pandémie zaznamenali viac ako 23-tisíc úmrtí v súvislosti s koronavírusom. V približne 19-miliónovej krajine dosiaľ stihli podať 2,8 milióna dávok vakcíny.

Viac k témam: Koronavírus, očkovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - V Rumunsku dostala druhú dávku vakcíny aj 104-ročná babička, rok žila takmer v úplnej izolácii © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.