Utorok, 10. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
V Rotterdame zhabali kokaín v hodnote 600 miliónov eur, ide o najväčšiu konfiškáciu drog v Holandsku
10.8.2023 (SITA.sk) - Colné orgány v holandskom Rotterdame zhabali viac ako osem ton kokaínu. Pouličná hodnota drog je 600 miliónov eur. Je to najväčšia konfiškácia drog v Holandsku, informovala vo štvrtok rotterdamská prokuratúra.
Prokuratúra uviedla, že drogy objavili ešte 13. júla v kontajneri s banánmi z Ekvádoru. Zhabanie kokaínu dosiaľ úrady držali v tajnosti pre otvorené vyšetrovanie. Zatiaľ ešte nikoho nezatkli.
Európske monitorovacie centrum pre drogy a drogovú závislosť v júni informovalo, že obchod s drogami v Európe prekvitá, pričom podporuje korupciu a násilie na kontinente. Úrady v Európe konfiškujú rekordné množstvá kokaínu.
Hlavnými vstupnými bránami latinskoamerických kokaínových kartelov na kontinent sú v súčasnosti prístavy Rotterdam a Antverpy v Belgicku.
Viac k témam: Drogy, Kokaín, konfiškácia, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - V Rotterdame zhabali kokaín v hodnote 600 miliónov eur, ide o najväčšiu konfiškáciu drog v Holandsku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Zelenskyj vyhrážkami ukázal svoju pravú tvár, minister obrany Kaliňák hovorí o mafiánskych spôsoboch
Podmienky vo väzniciach sa zlepšili, problémom však zostáva financovanie a nedostatočná kontrola
Kočner má opäť vypovedať pred súdom, chce vysvetliť komunikáciu z aplikácie Threema