Štvrtok, 28. september 2023
Slnečno  22,1 °C
Mimoriadne správy

V Rotterdame zhabali kokaín v hodnote 600 miliónov eur, ide o najväčšiu konfiškáciu drog v Holandsku

 Webnoviny  10. august 2023  78  
V Rotterdame zhabali kokaín v hodnote 600 miliónov eur, ide o najväčšiu konfiškáciu drog v Holandsku

10.8.2023 (SITA.sk) - Colné orgány v holandskom Rotterdame zhabali viac ako osem ton kokaínu. Pouličná hodnota drog je 600 miliónov eur. Je to najväčšia konfiškácia drog v Holandsku, informovala vo štvrtok rotterdamská prokuratúra.

Prokuratúra uviedla, že drogy objavili ešte 13. júla v kontajneri s banánmi z Ekvádoru. Zhabanie kokaínu dosiaľ úrady držali v tajnosti pre otvorené vyšetrovanie. Zatiaľ ešte nikoho nezatkli.

Európske monitorovacie centrum pre drogy a drogovú závislosť v júni informovalo, že obchod s drogami v Európe prekvitá, pričom podporuje korupciu a násilie na kontinente. Úrady v Európe konfiškujú rekordné množstvá kokaínu.

Hlavnými vstupnými bránami latinskoamerických kokaínových kartelov na kontinent sú v súčasnosti prístavy Rotterdam a Antverpy v Belgicku.

Viac k témam: Drogy, Kokaín, konfiškácia, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - V Rotterdame zhabali kokaín v hodnote 600 miliónov eur, ide o najväčšiu konfiškáciu drog v Holandsku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.