Utorok, 18. január 2022
Slnečno  -1,2 °C
Mimoriadne správy

V Rakúsku a Nemecku ohňostroje zabíjali, o život prišli dvaja mladí muži

 Webnoviny   1. január 2021  50
V Rakúsku a Nemecku ohňostroje zabíjali, o život prišli dvaja mladí muži

1.1.2022 (Webnoviny.sk) - Výbuch ohňostroja usmrtil počas silvestrovských osláv dvoch mužov - jedného v Nemecku a druhého v Rakúsku. Informovali o tom v sobotu miestne médiá.

V západonemeckom meste Hennef neďaleko Bonnu zomrel 37-ročný muž. Pri rovnakom incidente sa ťažko zranil o dva roky starší muž, ktorého previezli do nemocnice. V Rakúsku zasa zomrel neďaleko Viedne 23-ročný mladík a ďalší traja ľudia utrpeli zranenia.

Ako informovala nemecká tlačová agentúra dpa, niekoľko ďalších ľudí skončilo so zraneniami po iných nehodách so zábavnou pyrotechnikou v nemeckých mestách Lipsko a Hamburg.

Predaj zábavnej pyrotechniky na osobné použitie bol tento rok v Nemecku zakázaný z dôvodu pandémie koronavírusu. Niektorí Nemci si však kúpili nelegálne ohňostroje alebo si zhotovili vlastné, čím sa zvýšilo riziko nehôd.

Viac k témam: Koronavírus, Ohňostroje, Pandémia, Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk - V Rakúsku a Nemecku ohňostroje zabíjali, o život prišli dvaja mladí muži © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.